Faldo turnaj očima letošního krále Ondry Lisého a dalších..

Monday 31.07.2017

Faldo turnaj očima letošního krále Ondry Lisého a dalších..

Přinášíme Vám zpětný pohled na turnaj očima letošního absolutního vítěze a postupně přidáváme i další výherce jednotlivých kategorií:

OTÁZKY:
1. Účastnil/s jsi se kvalifikačního turnaje v rámci Faldo Series poprvé?

a. Pokud ano - Co byla pro Tebe motivace se ho vůbec zúčastnit? Splnila Tvoje očekávání?

b. Pokud ne, co bylo pro Tebe motivací se ho opět zúčastnit? Po kolikáté jsi Faldo hrál? Čím je pro tebe tato zkušenost obohacující? Už jsi někdy tento turnaj vyhrál?


2. Co pro Tebe znamená toto vítězství?

3. Hrál si v Greensgate Resortu poprvé? Jak bys zhodnotil/a připravenost hřiště, celkovou organizaci? Pokud už jsi hřiště dříve hrál, jak bys zhodnotil přestavby?

4. Budeš se účastnit Grandfinále? Pokud ano, čeká tě nějaká speciální příprava?

ODPOVĚDI:

Ondřej Lisý - absolutní vítěz

1. Kvalifikační turnaj Faldo Series jsem již v minulosti dvakrát hrál. Tehdy jsem patřil mezi nejmladší hráče ve startovní listině a mezi nejlepšími jsem se neumístil. Faldo považuji za jeden z nejprestižnějších golfových turnajů v České Republice. Vždy se tu schází velmi dobrá konkurence Letos navíc přijeli i kvalitní golfisté ze zahraničí. V Greensgate Resortu jsem poměrně dlouho nehrál a na toto hřiště jsem slyšel samou chválu.

2. Díky vítězství na tomto turnaji si budu moci zahrát Grandfinále Faldo Series 2017, což pro mě znamená velkou výzvu a motivaci se ve finálovém turnaji co nejlépe umístit.

3. V Greensgate Resortu jsem naposledy hrál ve svých 10ti letech. Tehdy ještě z červených odpališť. Hřiště se mi velice líbí. Je dost technické a každá jamka je něčím zajímavá a odlišná od ostatních. Připravenost hřiště byla výborná, nejvíce se mi líbily greeny. Byly rychlé a mně se na nich dobře patovalo Přestavby Resortu prospěly, hřišti přidaly na atraktivnosti. Navíc organizace turnaje byla skvělá, vše fungovalo bez chyby.

4. Grandfinále se určitě zúčastním a již nyní se na něj těším. Speciální přípravu neplánuji, budu se jenom snažit více trénovat.

5. V turnaji se mi celkem dařilo, dobře jsem patoval. Kritickým momentem bylo triple-bogey v prvním kole na jamce číslo pět. Naštěstí jsem zahrál několik berdie a ztrátu jsem dokázal vymazat. Naopak nejlepším zážitkem bylo vítězství na druhé jamce v play-off.


David Benák - vítěz kategorie Chlapci 19 - 21 let

"Turnaje jsem se účastnil už dříve, ale letos poprvé na Dýšině. Největší motivací pro mě bylo, že letos je to pro mě poslední rok kdy se Faldo series můžu účastnit. A samozřejmě to, že jsem nikdy nehrál finále a chtěl jsem se na něj dostat.
Vítězství pro mě znamená hodně... pojedu na finále, po dlouhé době jsem vyhrál turnaj a těším se, že se setkám s Nickem Faldem.
Hřiště jsem hrál úplně poprvé, ale Robert Houdek mi říkal jak vypadala jamka číslo 14 před přestavbou a neumím si představit jak bych tuto jamku dříve hrál. Hřiště se mi ale celkově líbí musí se u každé rány přemýšlet a ne jen všude hrát driverem co nejdál.
Hřiště bylo hezky připravené jen greeny byly trošku pomalejší.
Finále samozřejmě hrát budu a moc se na něj těším, ale nijak zvlášť se na něj připravovat nebudu, beru ho jako každý další turnaj.
Nejhorším zážitkem pro mě byla určitě první jamka druhého kola kdy jsem zahrál 8 na paru 4, ale kolo jsem nakonec zvládl slušně a udržel si šanci na vítězství.
Nejlepší zážitek byl proměněný putt na 7. jamce play-off do berdie. Byl to něco přes tři metry dlouhý putt z kopce celkem nalívaný a hlavně to byl nejdelší putt co jsem za celý turnaj proměnil."

Golf Park Plzeň
Promotér Faldo Series Czech Championship