Lednové přípravy na Faldo Series v plném proudu

Tuesday 27.01.2015

Lednové přípravy na Faldo Series v plném proudu

Pět. Přesně tolik měsíců schází do zahájení letošního Faldo Series Czech Championship. Letošní ročník bude tak trochu ve znamení tohoto čísla. Pět – po tolikáté přiváží držitel licence, společnost CZ Golf, tento celosvětový juniorský turnaj do České republiky. A pět kategorií – to je standard seriálu Faldo Series. Každý z pěti vítězů opět dostane pozvánku na celosvětové Grandfinále.
Organizační tým, který má pod vedením Katky Březinové přesně pět členů, už nyní pracuje naplno, aby stačil vyřešit všechny detaily. Pět měsíců před slavnostním zahájením je toho samozřejmě hodně rozpracovaného, nicméně některé úkoly již byly dotaženy do finále a my bychom vás rádi informovali o novinkách, které jsou již potvrzené.
Chceme turnaji dát ještě vyšší úroveň, proto po vzoru těch největších turnajů zavádíme po druhém kole cut, který dá vyniknout tomu nejlepšímu juniorskému golfu v Čechách. Tato novinka nezlepší pouze sportovní úroveň turnaje, ale dá také příležitost celkem 144 hráčům a hráčkám zahrát si po boku hvězd, jako jsou Šimon Zach či Marie Luňáčková. To je bezmála o 20 míst více než v loňském, zcela vyprodaném ročníku.
Čerstvá novinka přišla z rozhodcovského úseku. Na turnaj bude i v letošním roce dohlížet z pozice hlavního rozhodčího Víťa Štrouf, mezinárodní rozhodce nejvyšší kategorie se zkušenostmi i z Grandfinále Faldo Series v Greenbrier. O regulérnost hry a přípravu hřiště tak bude postaráno na nejvyšší možné úrovni.
Do finále se také blíží návrh vizuální stránky resortu v Telči a brandingu ve stylu Faldo Series, tak aby se hráči i diváci mohli cítit jako na opravdu velkém turnaji. K tomu jistě přispějí i detaily, jako například tištěný bulletin obsahující základní informace i horké novinky o turnaji, hráčích či hřišti. Na závěr ještě malá vábnička – momentálně probíhá jednání s cílem zajistit pro úspěšné hráče z telčského Faldo Series pozvánky na další významný turnaj.

Golf Park Plzeň
Promotér Faldo Series Czech Championship