Před startem Faldo Series Czech Championship

Monday 22.06.2015

Před startem Faldo Series Czech Championship


Začátek posledního červnového týdne je v Golf Resortu Telč ve znamení závěrečných příprav na jeden z vrcholů sezóny na našich areálech i v celém českém golfu. Již ve čtvrtek tady oficiálně začíná pátý ročník turnaje Faldo Series Czech Championship – vrcholu soutěžního roku pro talentované juniory a juniorky do 21 let.

Tříkolovému prestižnímu turnaji bude předcházet po vzoru těch největších golfových akcí turnaj formátu Am-Am Texas Scramble. Zkušení golfisté i nadšení rekreační hráči mohou v jednom flajtu poměřit síly s těmi největšími hvězdami českého golfu. Přihlášení a více informací naleznete ZDE.

V pátek 7:30 vystartují první hráči z odpališť 1 a 10 telčského mistrovského hřiště a posunou tak českou zastávku mezinárodní série Faldo Series do dalšího ročníku. Pro letošní ročník jsme připravili několik změn, které zaručí ještě vyšší sportovní úroveň, ze všech stran prověří nadějné juniory a zároveň dají okusit tu pravou turnajovou atmosféru. Předně jsme navýšili kapacitu turnaje na 144 hráčů – momentálně zbývají poslední 3 místa, hlásíme tedy prakticky vyprodáno. Druhou velkou změnou je zařazení cutu po druhém kole. Na turnaj bude i v letošním roce dohlížet z pozice hlavního rozhodčího Víťa Štrouf, mezinárodní rozhodce nejvyšší kategorie se zkušenostmi i z Grandfinále Faldo Series v Greenbrier. O regulérnost hry a přípravu hřiště tak bude postaráno na nejvyšší možné úrovni. Pro hráče je připraven maximální turnajový servis, včetně jednoho významného bonusu – po celou dobu turnaje poběží zdarma golfové kliniky a workshopy s Keithem Woodem – osobním koučem Sira Nicka Falda.

A proč je turnaj mezi hráči tak oblíben? Předně to je velká šance nakouknout do světa velkého golfu: vítěz každé z pěti kategorií má zaručenou plně hrazenou pozvánku na světové Grandfinále, které se pravidelně hraje v těch nejlepších světových resortech, jako je například americký Greenbrier – a odtud to je jen kousek na turnaje European Tour. Dalším podstatným důvodem je skvělá soutěžní atmosféra v telčském areálu – rivalita tu jde ruku v ruce s kamarádstvím. A nesmíme opomenout skvěle připravené hřiště a organizaci pod vedením Katky Březinové.

Favorité: Největší hvězdou napříč všemi kategoriemi je Šimon Zach, který si bude chtít spravit chuť po nevydařeném The Amateur Championship. Loňská absolutní vítězka Marie Luňáčková bude chtít v Telči také potvrdit roli favoritky. Hezky našlápnuto mají také rakouští reprezentanti Alexander Simmers a Elissa Tschachler. Vysoké očekávání má určitě také čerstvý mistr Slovinska Dominik Pavouček. Překvapit mohou slovenští bratři Brezovští. Nebo snad perfektní znalost tamního hřiště zužitkuje domácí Milan Kotrba? To se dozvíme už v neděli okolo 18. hodiny, kdy hejtman Kraje Vysočina, starosta města Telče a ředitelka turnaje předají ceny těm nejlepším juniorům a juniorkám.

Začínáme již tento čtvrtek a po celý soutěžní víkend Vám servírujeme ty nejžhavější novinky přímo z centra dění, telčské klubovny, které budeme podávat začerstva na web faldoseries.cz a facebooku.

Golf Park Plzeň
Promotér Faldo Series Czech Championship