Am-Am Texas Scramble zahájilo letošní Faldo Series

Thursday 25.06.2015

Am-Am Texas Scramble zahájilo letošní Faldo Series

Dnešním dnem byl oficiálně zahájen jubilejní pátý ročník turnaje zařazeného do světové série – Faldo Series Czech Championship. Program odstartovala oficiální cvičná kola, během který nejen hráči myslící na úspěch v turnaji poznávali nástrahy a obtížná místa, které na ně telčští organizátoři a greenkeepeři připravili. Celkově si ale hráči stav hracích ploch nadmíru pochvalují, hřiště je vyladěné do posledního místa a díky promyšlenému plánu údržby se hřišti podařilo dát ten správný turnajový set-up s hustými roughy, zužujícími se férwayemi a rovnými greeny se solidní rychlostí.
V deset hodin byl odstartován první oficiální event letošní Faldo Series – Am-Am Texas Scramble. Pozvaní hosté, členové Golf Clubu Telč i běžní hráči si tak mohli zahrát bok po boku největších hvězd českého amatérského golfu. Kapacita turnaje byla rychle vyprodána a tak se na první telčské odpaliště postavilo celkem devět flajtů složené hostů, členů a hráčů a jednoho špičkového účastníka Faldo Series. Ve flajtu si tak hráči mohli vyzkoušet, jaké to je zahrát si proti aktuálně 145. hráči světového žebříčku, vítězce loňského ročníku Faldo Series Marii Luňáčkové či velkému talentu českého golfu Filipu Rážovi. A právě Marušce Luňáčkové se podařilo do turnajového víkendu vstoupit ve velkém stylu – na desáté jamce zahrála eso. Hole-in-one tak pro ní znamená pivo od pivovaru Lobkowicz na rok zdarma. Marii do Telče gratulujeme a všem ostatním děkujeme za skvělou atmosféru, kterou během Am-Am Texas Scramble dokázali vytvořit.
Zítřejší program začíná už velice brzo, první flajty startují z prvního a desátého odpaliště už 7.30 hod ráno, startovní listinu naleznete na webu ČGF (http://www.cgf.cz/TournStartList.aspx?IDTournament=445866377). Zítra nás čeká dlouhý golfový den za ideálního počasí, o všem podstatném Vás budeme na webu faldoseries.cz přímo z místa dění informovat.

Golf Park Plzeň
Promotér Faldo Series Czech Championship