Po prvním dnu vede Zuska, favorité začali rozvážněji

Friday 26.06.2015

Po prvním dnu vede Zuska, favorité začali rozvážněji

Úvodními odpaly již v 7.30 hodin byl dnes odstartován soutěžní program Faldo Series Czech Championship. Počasí, které bylo jako stvořené pro skórování, provázelo hráče i organizátory po celý den a dokreslilo tak skvělou atmosféru v Golf Resortu Telč. Teploty okolo dvaceti stupňů a převážně slunečno, společně se skvěle připraveným hřištěm, přímo vybízelo hráče ke skórování a zapisováním nízkých čísel do skorekaret. Čerstvý vítr, který se na členitém hřišti v srdci Vysočiny točil do několika směrů, však byl proti. Proto jsme se dočkali pouze dvou výsledků pod normou hřiště. Nejlépe si s hřiště poradili dva hráči z kategorie nejmladších chlapců do 16 let – Jiří Zuska přinesl 68 ran (-4) a Matyáš Zapletal připsal 70 ran (-2).
Favorité turnaje začali rozvážněji. Obhájkyně absolutního vítězství Marie Luňáčková se dopustila několika chyb a zahrála 74 ran (+2) a dělí třetí místo v kategorii dívek bez rozdílu věku. Mezi dívkami vede Maruščina sestra Františka, která i přes double bogey na devítce zahrála v normě hřiště, před druhou Gabrielou Vítu (73, +1) a dělenou třetí Leo Klimentovou.
V chlapecké kategorii jsou rozestupy po prvním dnu už větší. Duo Zuska, Zapletal odskočilo na rozdíl 4 resp. 2 ran papírovému favoritu Šimonu Zachovi, který společně se Slovákem Brezovským zvládl hřiště v paru a po prvním kole dělí třetí místo. „Na jedenáctce jsem to poslal do outu, na dvanáctce jsem přehrál green a skončil ve vodě, navíc jsem nemohl pořádně dropovat“, vysvětloval krizové okamžiky kola Šimon bezprostředně po odehrání. „Škoda, ale zítra je taky den“, dívá se Šimon pozitivně do dalších kol.
I my se díváme a už se těšíme na zítřejší boje. Meteorologové upravují svoje předpovědní modely, a pokud přijde déšť, tak pouze v omezené míře a jen odpoledne. Hráči zítra startují opět z prvního a desátého odpaliště a to tak, že nejlepší hráči svých kategorií po dnešním kole zahajují – a to už v 7.30 hodin ráno.
Výsledky dnešního kola naleznete zde: http://www.cgf.cz/TournResults.aspx?IDTournament=445866377
Startovní listinu potom zde: http://www.cgf.cz/TournStartList.aspx?IDTournament=445866377

Golf Park Plzeň
Promotér Faldo Series Czech Championship